Keeps your baby cool - recenzja zestawu letniego Stokke Summer Kit

Stokke słynie z wielu możliwości "odpicowania" swojego wózka, rożne rodzaje tapicerek w tym zestaw Summer Kit robią furorę wśród mam. Sam fakt możliwości zmiany wyglądu co sezon sprawia, że kochamy właśnie Stokke!

 

 

Zacznijmy od podstawowych informacji...

 

Zestaw Summer Kit pasuje do:

- wózka Stokke Xplory w wersji gondola i spacerówka

- wózka Stokke Crusi i Stokke Stokke Trailz w wersji spacerowej

 

Zawiera:

- budkę z daszkiem (pokrytą siateczkowymi powierzchniami wentylującymi)

- osłonkę zacieniającą, która chroni Twoje dziecko przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu maluch nie będzie odczuwał upału

- pokrycie na siedzisko wykonane z absorbującej wilgoć tkaniny frotte dla dodatkowego komfortu

- osłonkę na pałąk siedziska

 

 

Ale właściwie po co?

 

Przede wszystkim dlatego, by ochronić Twoje dziecko przed szkodliwym działaniem słońca. Wrażliwa skóra malucha jest w upalne dni mocno narażona na promieniowanie i szybko się poci, powodując nieprzyjemne zmiany (np. potówki).

 

Przemyślane detale dają komfort i wygodę spacerów nawet w wysokich temperaturach. Próbowałaś kiedyś zaglądnąć głębiej do budki wózka? Jest tam zdecydowanie cieplej, dlatego odpowiednia cyrkulacja powietrza jest niezwykle ważna. Dzięki siateczkom powietrze ma swobodny przepływ, a maluch przyjemny chłód. 

 

Osłonka przeciwsłoneczna to prawdziwy majstersztyk, projektanci Stokke powinni zgarnąć nagrodę. Spacerując często zmieniamy kierunki i mimo dużej budki często słońce razi w oczka lub świeci na gołe nóżki. Aby ochronić przed niechcianym opaleniem (oprócz stosowania wysokiego filtra o czym przypominamy!) po prostu zakładamy osłonkę. Możemy rozpiąć ją na środku lub sprawdzić bokiem co dzieje się u dziecka. Jeżeli osłonka nie jest potrzebna, składa się w formę eleganckiej saszetki, którą można zawiesić na rączce wózka. Świetne prawda?

 

Standardowa tapicerka wózka jest wykonana z materiału, który jest odporny na zabrudzenia, dlatego dziecko w upalne dni może się w nim bardziej pocić. Pokrycie na siedzisko wykonane z miłej i absorbującej wilgoć tkaniny frotte pochłania pot, a plecki i główka są suche. 

 

Osłonka na pałąk to walor typowo estetyczny, fajnie jeśli pasuje do reszty tapicerki. Poza tym szybko się brudzi i dzięki temu że jest zapinany na zamek to możemy go szybko zdjąć i wyprać. 

 

Co najważniejsze materiały zestawu Stokke Summer Kit posiadają filtry UPF 50+, które chronią malucha przed przegrzaniem.

 

 

Kolekcja 2016

Delikatny wzór Scribble jest dostępny w dwóch nowych kolorach: Peony Pink i Bluebell Blue. Oprócz tego, prążkowany wzór Multi Stripes.

 

 

My wybraliśmy wzór Bluebell Blue, zobaczcie jak się prezentuje: