Mata edukacyjna Skip Hop EXPLORE & MORE

Wspieranie rozwoju dziecka już od pierwszego miesiąca życia jest niezwykle ważne. Nowa mata edukacyjna SKIP HOP EXPLORE & MORE pozwala najmłodszym stymulować rożnego rodzaju bodźce, które pozytywnie wpływają na zmysły i układ nerwowy. Ponadto to najlepsza zabawka, która zajmie malucha na dłuższy czas, a mamie da kilka dłuższych chwil spokoju. 

 

Rodzice stoją na straży prawidłowego rozwoju i dobrego zdrowia swoich dzieci, robią co mogą by zapewnić im najlepszy start w przyszłość. Rozważne wybory również w kwestii zabawek są bardzo istotne. Kiedy maluch zaczyna ochoczo poznawać otoczenie, rozgląda się z zaciekawieniem, rozpoznaje twarze i nawiązuje kontakt wzrokowy to znak, że można rozpocząć przygodę z matą edukacyjną! Zazwyczaj jest to dywanik z pałąkami na których zawieszone są kolorowe zabawki i na tym koniec. Jeżeli jednak zrobisz dobry research i wybierzesz mądrze to nie dasz dziecku zwykłej zabawki, a prawdziwe centrum dowodzenia, które będzie oddziaływało na jego wzrok, słuch i dotyk. 

 

Mieliśmy ogromną przyjemność sprawdzić nowość marki SKIP HOP, matę edukacyjną EXPLORE & MORE. To prawdziwy Mercedes w swojej kategorii!

Wyróżnia się wieloma rozwiązaniami na tle konkurencji.

 

 

Dobra mata edukacyjna wspiera rozwój dziecka poprzez:

 

Poznanie działań przyczynowo - skutkowych i początek logicznego myślenia. Dziecko, uczy się, że poprzez kombinację zachowań, czy ruchów następuje konkretne działanie. Przykład z maty EXPLORE & MORE - poprzez gaworzenie, lisek zaczyna tańczyć lub poprzez pociągnięcie tasiemki, pojawia się sowa z dźwiękiem "hu hu". Dziecko uczy się powtarzania pewnych akcji/ ruchów, które wykonało początkowo przypadkowo. Później inicjuje je samodzielnie, ponieważ sprawiają mu radość.

 

Stymulację wzroku. Kolorowe zabawki w odpowiednio dobranych kontrastowych barwach sprawiają, że maluch jest w stanie je dostrzec już bardzo wcześnie. W kolejnym etapie wspomagany jest rozwój widzenia głębi.

 

Wspieranie motoryki i rozwoju ruchowego. Sięganie i chwytanie konkretnej zabawki, by nią poruszyć lub obracanie się z plecków na boczek i z powrotem - to oczywiste. Ale jak zachęcić maluszka do leżenia na brzuszku? Mata SKIP HOP EXPLORE & MORE posiada innowacyjny, wielozadaniowy pałąk AMAZING ARCH, który w zależności od potrzeb i rozwoju dziecka montuje się w dwóch pozycjach.  Pierwsza standardowa nad głową dziecka leżącego na pleckach, a kolejna to pałąk w pozycji poziomej z boku maty. Druga opcja jest idealna do trenowania podnoszenia główki, w komplecie znajduje się poduszeczka mini rogal - Tummy Time, który umieszczamy pod paszkami dziecka. Dzięki temu jest mu o wiele wygodniej i szybko się nie zniechęca. Ponadto zabawki są w zasięgu jego wzroku i może po nie sięgać, więc stara się utrzymać główkę wysoko jak najdłużej. Zazwyczaj przygoda z matą edukacyjną kończy się kiedy dziecko już siedzi, ale w tym przypadku EXPLORE & MORE będzie służyć o wiele dłużej.

 

Rozwój samoświadomości. Duże lusterko w którym dziecko widzi własne odbicie to niekończąca się zabawa w śmieszne miny już od około trzeciego/czwartego miesiąca.

 

Stymulację sensoryczną. Eksplozja kolorów i doznań w postaci szeleszczących i elementów, różne kształty i dźwięki - wszystko to wspiera rozwój integracji sensorycznej.

 

 

Co wyróżnia matę SKIP HOP EXPLORE & MORE?

 

Dwie pozycje ustawienia pałąka z zabawkami nad matą lub z boku. Pierwsza pozycja już od pierwszych tygodni życia, dla maluszka leżącego, druga idealna do leżenia na brzuszku lub dla dziecka siedzącego.

 

Kieszonka na smartfon z możliwością robienia zdjęć i filmów podczas zabawy. Długie transmisje dla babć i dziadków gwarantowane ;)

 

Genialne zabawki. Projektanci SKIP HOP wykonali kawał dobrej roboty, na tej macie nie ma nudy. Tańczący lisek to nasz ulubieniec, kiedy tylko usłyszy jakiś dźwięk zaczyna swoją rytmiczną choreografię. Reaguje zarówno na gaworzenie dziecka, jak i na inne zabawki na przykład grającego jeżyka (który pełni także funkcję gryzaka) z melodią "If You're Happy And You Know It Clap Your Hands". Sówka bawiąca się w chowanego to kolejny hit, wystarczy pociągnąć za tasiemkę zakończoną chmurką - gryzakiem, by pojawiła się wydając zabawne "hu hu". Grzechotka pszczółka z kolorowymi koralikami w przezroczystym brzuszku na pewno przykuje uwagę dziecka. Wszystko razem daje aż 20 wariantów zabawy stymulujące manualne i motoryczne zdolności.

 

Świetne wykonanie z miękkiego, wysokogatunkowego materiału o różnorodnej, kontrastowej fakturze. Niektóre fragmenty maty kryją w sobie niespodzianki – za pomocą dotyku, maluszek odkrywa ich szeleszczące, magiczne dla zmysłów właściwości. Nie zawiera szkodliwego dla zdrowia BPA, ftalanów i PCV.

 

Możliwość włożenia koca do specjalnej kieszonki. Jeżeli myślisz, że małemu odkrywcy jest zbyt twardo lub jest to księżniczka/książę na ziarnku grochu, to od spodu jest możliwość włożenia dodatkowego kocyka.

 

 

Post powstał przy współpracy z marką SKIP HOP.

www.skip.zone 

www.fb.com/SkipHopPolska

 

* chłopczyk ubrany jest w rampers od COODO.

www.coodo.pl 

www.fb.com/COODOforkids